Aukštos ir vis didėjančios kasdienių produktų kainos gyventojus verčia mažinti vartojimą. Nepatenkinti tokiomis tendencijomis prekybininkai ieško būdų, kaip pristabdyti prekių brangimą. Lietuvos prekybos įmonių asociacijos (LPĮA) duomenimis, Lietuva nebėra pigiausių maisto produktų šalis ES, kaip kad buvo 2006-aisiais, tačiau tikrai nėra tarp brangiausių.
“Esame tarp tų šalių, kuriose produktai pigesni. Baltarusijoje, kur kainos reguliuojamos, jos panašios į lietuviškas. Šešiolikos pagrindinių maisto produktų krepšelis Vilniuje kainuoja tik 1,51 lito daugiau nei Minske”, – bandė įtikinti asociacijos vykdomasis direktorius Marius Busilas. Pradėjus kilti maisto kainoms Lietuvą vis pasiekdavo žinios, esą Vakarų Europoje sviestas, kai kurie kiti pieno produktai pigesni nei mūsų šalyje, nors pragyvenimo lygis ir atlyginimai gerokai skiriasi. M.Busilo teigimu, atskiruose Vokietijos, Airijos, Didžiosios Britanijos prekybos tinkluose visada galima rasti pigesnių nei Lietuvoje vienų ar kitų produktų. “Dažnai akcijinės produktų kainos užsienio šalyse lyginamos su standartine kaina Lietuvoje”, – kalbėjo prekybininkų atstovas
Jis pripažino, kad pakilusios būtiniausių produktų kainos ne itin palankiai veikia prekybos sektorių, mat mažėja vartojimas. Pasak jo, prekybininkai, siekdami išlaikyti vartojimą, išties ieško būdų, kaip kainas išlaikyti stabilias. Kad maisto produktai pigs, kaip tai nutiko Estijoje, pašnekovas negalėjo pažadėti. Nors atskirose produktų grupėse tai gali nutikti, pavyzdžiui, jei tikrai bus nuimtas geras grūdų derlius, gali kiek sumažėti duonos ir miltų produkcijos kainos.
“Reikia turėti omenyje, kad naujo derliaus grūdai gal ir atpigs keliais procentais, tačiau energija brangsta 50 proc., benzinas brango, tad apie pigimą sunku kalbėti”, – dėstė M.Busilas. Ko gero, daugelis atkreipė dėmesį, kad prekybos centruose ima daugėti ne tik Estijoje ar Latvijoje pagamintų maisto produktų, bet ir gaminių iš Lenkijos.
“Tarkime goudos sūrio kilogramas pas gamintoją Lenkijoje kainuoja 10 litų, o Lietuvoje – 13 litų. Sūris yra lengvai transportuojamas produktas, o toks kainų skirtumas yra pakankamas, kad apsimokėtų sūrį vežti iš Lenkijos. Žinoma, ši produkcija išstumia lietuvišką, tačiau tokia tendencija yra ir ji stiprėja”, – apie prekybininkų bandymus ieškoti pigesnės produkcijos pasakojo M.Busilas.
Taip pat rekomenduojame skaityti:
- Nauja paslauga: kelionės apsipirkti į LenkijąNauja paslauga: kelionės apsipirkti į Lenkiją
- Lietuviai plūsta apsipirkti į Lenkiją
- Patarimai perkantiems Lenkijoje
- Lenkus ir lietuvius sieja turgūs
- Marijampoliečiai apsipirkti važiuoja į Suvalkus
- Suvalkuose – lietuvių antplūdis
- Apsipirkimas Lenkijoje – Bialystok: 2009-03-21
- Po lietuvių antplūdžio lenkai pabrangino mėsą
- Į Lenkiją pirkti traukia ne tik lietuviai, bet ir slovakai
- Apsipirkti? Tik į Lenkiją!